Backend Розробник: Все Про Завдання, Навички Та Кар’єру
Backend (бекенд) – це розробка бізнес-логіки продукту (сайту або веб-додатку). Бекенд відповідає за взаємодію користувача з внутрішніми даними, які потім відображає фронтенд. Важливо знати одну або кілька серверних мов програмування (наприклад, Python, Java або Node.js), бази даних, а також розуміти принципи роботи мережі та забезпечення https://wizardsdev.com/ безпеки. Backend розробники відіграють ключову роль у створенні та підтримці серверної частини ПЗ. Вони відповідають за обробку запитів, роботу з базами даних, розробку API, забезпечення безпеки та ефективності роботи додатків. Без них неможливо уявити функціонування багатьох веб-сайтів, мобільних додатків та інших програмних продуктів.
Суть роботи полягає у створенні робочої комбінації «сервер-застосунок-база даних» завдяки написаному коду, який виконується на сервері – фізичному чи хмарному. Для цього бекенд-розробники використовують низку мов, включно з Java, PHP, Ruby, Python, та .Net. Віддалена робота, спілкування та навчання, багатокористувацькі онлайнові ігри та онлайн-шопінг – все це було б неможливим без веб-сайтів.
Що Таке Фронтенд-розробка
Запит потрапляє на сервер Google, де система знаходить найкращі сторінки і повертає їх список у браузер. Як тільки на екрані з’являються результати пошуку, ви знову повертаєтеся в область фронтенду. Back-End розробник має слідкувати за тим, щоб веб-сайт маштабувався і міг добре функціонувати навіть при великих навантаженнях. Ще бек-енд розробники відповідають за зберігання даних, і для цього потрібно добре знати систему безпеки та відповідності даних.
І якщо проглянути наявні зараз вакансії в ІТ-сфері, то пропозицій для бекенду значно більше, ніж для фронт-енд розробників. В сучасному світі, куди не кинь оком, скрізь потрібно працювати з даними, реалізовувати складну логіку та забезпечувати безперебійний доступ до контенту з будь-яких гаджетів та пристроїв. А із зростанням роботизації всіх сфер нашого життя потреба у таких фахівцях тільки зростатиме. бекенд розробник Back-end розробник повинен знати серверні мови програмування, такі як PHP, Python, Ruby, Java, Perl, Node JS (програмні платформи). Додатково до Node JS спеціалісту корисно буде вивчити Express (бібліотеку для взаємодії платформи Node JS з сервером) і Mongo DB (базу даних для отримання та зберігання інформації). Додатково застосовуються фреймворки Symfony, Codeigniter, Yii, Zend Framework, Kohana тощо.
Залиште Свій Коментар Скасувати Відповідь
Макет розробляє дизайнер, роботою керує менеджер проекту або тимлід, до завдання можуть підключатися UX-аналітики та, звичайно ж, бекенд-розробники. Backend – це серверна частина веб-додатка, яка займається обробкою даних, взаємодією з базами даних і виконанням бізнес-логіки. Якщо вас цікавить робота з даними та створення “мозкових” частин застосунків, бекенд-розробка може бути вашим шляхом у світі веб-розробки. Отже, бекенд-розробка – це створення внутрішнього механізму веб-застосунків, який обробляє дані, керує базами даних і забезпечує їхню працездатність.
На цьому етапі сервер також звертається до бази даних, про яку ми говорили вище. Back-end розробник – це людина, яка займається створенням та підтримкою технологій, які є прихованими від очей користувача, тобто знаходяться поза його браузером і комп’ютером, на «бек енді». Після цього він звертається до бази даних із запитом на отримання товарів по конкретній категорії. База даних шукає серед усіх товарів, приналежних до цієї категорії, та повертає їх на бек-енд , а бек-енд повертає їх на фронтенд вже в узгодженому форматі. Повторимося, що хоча фронтенд і бекенд – це різні напрямки веб-розробки, вони тісно пов’язані між собою.
Как Отрастить Крепкие Ногти, Чтобы Они Не Ломались И Не Отслаивались
А ось як далі гроші рухаються по мережі, як продавець отримує ваше замовлення – ви не бачите, це бекенд. Для початку потрібне базове розуміння алгоритмів, типів даних, а також як працює інтернет (HTTP, REST). Можете одразу пробувати писати свій чатбот – це пришвидшить ваше навчання і ви навчитеся використовувати знання на реальному проекті”, – говорить Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев. Бекенд-розробникам із знанням Java, С/С++ простіше перейти у сферу десктопних додатків, ентерпрайз-розробку (вирішення проблем бізнесу), інформаційну безпеку. Згідно ресурсу Indeed, бекенд-розробник у США в середньому заробляє $6767 на місяць. А у великих компаніях ця сума може зрости до 11–17 тис.
Який же типовий кар’єрний шлях і які можливості існують для зростання в даній спеціальності? Backend-розробники мають чудові можливості для кар’єрного зростання та розвитку. Зазвичай починають із позиції Junior, де вони набувають досвіду роботи та поглиблюють свої знання. Потім вони можуть просуватися до позиції Middle, де виконують складніші завдання та приймають більше відповідальності. Знання основних принципів і методів роботи з базами даних дає змогу ефективно зберігати й обробляти дані в backend-розробці. Бекенд – це серверна частина програми, яка обробляє запити від клієнтської частини, виконує бізнес-логіку та управляє базами даних та іншими зовнішніми системами.
І Наостанок
Тому під час вибору команди розробників, приділяйте увагу стеку технологій, з якими вони мають справу, і відповідності їхньої експертизи завданням, які необхідно вирішити для вашого бізнесу. При цьому backend-розробка є динамічною галуззю, яка постійно розвивається. Технології та вимоги постійно змінюються, тому для успішної кар’єри в цій галузі важливо постійно оновлювати і розвивати свої навички. Backend-розробники мають бути готові вивчати нові мови програмування, фреймворки та інструменти, стежити за сучасними тенденціями та застосовувати найкращі практики. Крім того, backend-розробник взаємодіє з іншими членами команди розробки, як-от дизайнери, тестувальники та проектні менеджери. Він може обговорювати вимоги та деталі реалізації з дизайнерами, щоб переконатися, що користувацький інтерфейс відповідає функціональності.
А Front-End — це інтерфейс з яким взаємодіє користувач, який при потребі звертається на сервер за актуальними даними. Для того щоб відповісти на це питання, треба знати яку роль відіграє сам бек-енд відносно веб-систем в цілому. Популярні мови для backend-розробки включають Python, Java, Ruby, Node.js, PHP та інші. Пам’ятайте, що це середні значення, і реальні заробітні плати можуть сильно варіюватися залежно від конкретних чинників, як-от місце розташування, досвід, розмір компанії та тип проєктів. Знадобилася фронт розробка – сміливо звертайтеся до нас. Ми завжди націлені на результат, а головна місія нашої команди – задоволений клієнт, який хоче повертатися до нас знову і знову.
Компоненти Бекенд-розробки
А тому, навички “фронтендщика” і “бекендщика” є обов’язковими для тих, хто займається або планує займатися веб-розробкою. ➨ Full-stack розробники – багатопрофільні спеціалісти, які володіють технологіями та навичками відразу обох частин веб-розробки Frontend і Backend. Колись, на початку 90-х, фронтенд і бекенд розробників як таких не розділяли, їх називали сукупно – вебмайстрами, адже вони займалися усім, що стосувалося веб-сайтів. На простих проєктах, на кшталт розробки корпоративного сайту або створення типового інтернет-магазину, може бути достатньо одного-двох бекенд-розробників. Оскільки функцій, які потрібно реалізовувати на бекенді, незліченна безліч, то й інструментів реалізації їх теж величезний та різноманітний вибір.
- І наше завдання – визначити, який стек технологій дасть змогу реалізувати ваш проєкт якнайкраще, досить швидко та з високим рівнем якості.
- Вона займається всім тим, що ви бачите і з чим взаємодієте на веб-сайтах і веб-додатках.
- Давайте розглянемо, які кар’єрні можливості відкриваються залежно від вашого вибору і кому більше платять frontend чи backend.
- Це як вибір між мистецтвом та інженерією – обидва шляхи важливі та цікаві у своєму роді.
Всього, що бачить користувач, коли заходить на ту чи іншу сторінку. Адміністрація може не розділяти точку зору авторів інформаційних матеріалів та не несе відповідальності за розміщену користувачами інформацію. Ці етапи є ключовими, якщо замовляти окремо тільки back-end розробку. Проте, якщо ви володієте власними ресурсами для реалізації частини завдань, ми можемо розглянути і такий варіант. Швидка і легка мова від Google ще не така популярна, як перелічені вище, але активно розвивається. Тому фахівці з Go потрібні у багатьох компаніях і досить непогано заробляють.
Розробка технічного завдання, яке ляже в основу створення нового програмного забезпечення. Тому якісно продумане техзавдання – це 30, а то й 50% успіху будь-якого програмного забезпечення. Давайте порівняємо розробку ПЗ з будівництвом моста або будівлі. Не можна побудувати міст або будівлю без проектування, на етапі якого буде продумано все до дрібниць. Інакше цей міст/будівля не будуть безпечними, і не впораються із завданнями, для яких їх будували. Команда IC Studio надає розробку програмного забезпечення з нуля і під ключ (де розробкою IT-рішення для вашого бізнесу займається злагоджена команда фахівців).